Jak moc vás ovlivnil rok 2020?

Mám tak velkou touhu psát, jen s dětmi je bohužel zatím málo času utřiďovat myšlenky a zapnout počítač. Letošní rok, ale nějak okomentovat prostě musím.

V půlce roku jsem si říkala, že to byl asi nejhorší rok mého života. Měli jsme za sebou neštovice, tříměsíční covid karanténu a salmonellu. Izolace s dětmi je náročná, někdy má člověk až ponorku, chce se někam zašít nebo utéct. Nicméně po boji je každý generál, teď zpětně to už vidím jinak. Celý rok nás nutil zpomalit, být pospolu, mít se rádi, více si naslouchat. Mohla jsem si užívat obě své malé děti, ten starší skoro nebyl ve školce. Tento čas nám už nikdo nevezme.

Manžel si našel práci, která ho baví, s dobrou pracovní dobou a chodí domů s úsměvem a to je pro mě velmi důležité. Taky jsem ze strany kamarádů, rodiny neslyšela tolik větu: “Nemám čas.“ Což je věta, na kterou jsem trošku alergická. Když mám někoho ráda, tak si na něj čas najdu vždy. Také mi často chodilo do života téma pokory, úcty a vděčnosti. Letošní rok mě toho prostě hodně naučil.

No a konečně Covid mě donutil rozhýbat se v otázce bydlení. Odjakživa jsem cítila, jak moc v bytě trpím, jak moc potřebuji ke svému životu kousek zeleně. Už v březnu jsme nainzerovali náš byt a naše nejlepší realitní makléřka Helča Peřinová ho do týdne prodala. Dům našich snů jsme objevili v srpnu a teď už jsme přestěhovaný. Bydlíme v Hradci, přesto se tu cítím jak na vesnici, skoro každý tu má slepičky, lidé jsou přátelští a věřím, že i hodní. Okolo jsou pole, louky, kousek máme kravín a čerstvé mléko. Jsem nesmírně šťastná a s tímto pocitem chci vstoupit do Nového roku 2021. Věřím, že ta jednička na konci, pro mě symbolizuje nový začátek, začátek života, po kterém jsme vždy ve skrytu duše toužila. Přeji vám všem ať to máte podobně, aby vám Nový rok přinesl to po čem toužíte a do Nového roku letos přeji všem HLAVNĚ TO ZDRAVÍ.

ps: Příští rok už bych se ráda začala maličko více věnovat práci poporodní duly 🙂

Print Friendly, PDF & Email

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *